Trendy w wystroju wnętrz 2017

Wystrój wnętrz, podobnie jak ubrania czy sprzęty codziennego użytku, podlega przejściowym modom i trendom. Wprawdzie niewiele osób podążą za nimi rok w rok, zmieniając w całości swoje mieszkania i domy, jednak urządzając się po remoncie warto poznać aktualnie panujące trendy – choćby w ramach inspiracji i banku ciekawych pomysłów.

W ubiegłych latach świat szalał na punkcie wnętrz nowoczesnych i geometrycznych motywów, następnie wprowadzał do swoich kuchni i salonów Skandynawię i Prowansję. Jakie trendy wnętrzarskie panują w roku 2017, na co warto zwrócić uwagę w sklepach i jak mądrze z tego skorzystać?

Naturalne barwy i materiały

Motywem wiodącym w roku 2017 jest bliskość natury. Wyraża się to przede wszystkim w barwach, stonowanych i przygaszonych, od szarości aż po ciemne zielenie. Nie ma w tym roku miejsca dla ostrych, neonowych barw, tak samo jak do przeszłości należą kanciaste, geometryczne kształty. Poszukujemy harmonii, używając kolorów ziemi, brązów, całej gamy naturalnych zieleni, błękitów nieba i szarości. Warto inspirować się ulubionym krajobrazem – zielonymi, górskimi szlakami, polami lawendy, nadmorskim, jesiennym pejzażem. Bardzo modne są dodatki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, muszle. Wśród materiałów prym wiodą bawełna i len, a także wiklina. Uwagę przykuwają szczególnie interesujące lampy i świeczniki wykonane z lakierowanych, poskręcanych korzeni, a także rattanowe klosze z żarówkami w środku. Warto postawić na wełnę, kamień, rośliny we wnętrzach.

Modne meble

Trendy wnętrzarskie 2017 określają też najmodniejsze meble. Tutaj także moda wyraża tęsknotę za naturą. Nie brakuje bujanych foteli, krzesełek i ław, a wszystko to jest wykonane z rattanu i wikliny. Naturalne, stonowane barwy i modele podkreślają dodatki z mosiądzu, ciepłego metalu, który stanowczy wyparł dotychczas modne, srebrne motywy. Liczy się ocieplenie wnętrz, nadanie im domowego, przytulnego charakteru, który zaprasza do odpoczynku i tworzy poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *