Kominki wolnostojące czy zabudowane?

Wybierając kominek do swojego domu, mamy dosyć dużo możliwości – możemy go dopasować do stylu mieszkania, własnych potrzeb, możliwości cenowych i wielkości pomieszczenia, do którego chcemy go wstawić.

Oczywiście, wybieramy kominki nie tylko ze względów wizualnych, ale również biorąc pod uwagę ich funkcję grzewczą – chyba że zależy nam jedynie na efekcie, bo wówczas możemy się zdecydować nawet na kominek z iluzją ognia. Główny podział dzieli jednak kominki na wolnostojące i zabudowane.

Jakie są lepsze?

Zarówno kominki zabudowane, jak i kominki wolnostojące mają swoje wady i zalety. Mają również swoich zwolenników i przeciwników. Oczywiście niewątpliwie kwestie wizualne są w tym przypadku niezmiernie istotne, jednak wszystko zależy od gustu. Niektórym bardziej się podobają kominki wolnostojące, ponieważ są jak gdyby trójwymiarowe. Są i takie modele, dookoła których można usiąść z trzech stron, ponieważ są przeszklone. Mogą mieć różne kształty i z pewnością mają sporo uroku. Wyglądają mniej tradycyjnie, ale dzięki temu pasują także do mniejszych pomieszczeń, a jeśli zdecydujemy się na model nowoczesny – o ciekawym kształcie czy kolorze – pasują również do wnętrz urządzonych właśnie w nowoczesnym stylu. Kominki zabudowane zaś z pewnością zajmują więcej miejsca, jednak można zmniejszyć ich objętość umieszczając w nowoczesnym wydaniu – bez ozdobnych kolumienek, na jednej ścianie na przykład z telewizorem.

Cena

Jeśli chodzi o cenę, piece wolnostojące są droższe, jednak z uwagi na fakt, że ich montaż jest dosyć prosty, cena obudowy – a także ewentualnej naprawy czy zmiany – kominka tradycyjnego jest z nią porównywalna. Jeśli zaś chodzi o moc grzewczą, kominki wolnostojące mają niewątpliwie mniejsze możliwości, jednak można je podnieść na przykład przez wybór modelu z modułami magazynującymi ciepło. Oczywiście, nawet wówczas są w stanie ogrzać najlepiej jedno pomieszczenie, a nieco słabiej średniej wielkości dom, więc nie nadają się do tych dużych. Ilość chętnych na zakup takich wersji kominków mówi jednak sama za siebie – są warte zakupu.

Zobacz też: https://kratki.com/sklep/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *