Kochany panie Mikołaju!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czekamy na nie wszyscy z niecierpliwością. Ten czas oczekiwania jest niezwykły i magiczny szczególnie w oczach dzieci.

To one, uruchamiając swoją wyobraźnie snują tysiące planów i marzeń związanych z nadchodzącą Gwiazdką.

Prezenty

Nieodłącznym elementem wieczoru wigilijnego są znajdowane pod choinką, lub wręczane bezpośrednio przez Świętego Mikołaja podarunki. Miło popatrzeć na blask dziecięcych oczu, w których odbijają się kolorowe pakunki i błyszczące pudełeczka. Warto zadbać o to, aby nasi najbliżsi znaleźli w nich to, o czym skrycie marzą.
Spróbujmy namówić nasze dzieci, aby napisały listy do Mikołaja już teraz. Pozwoli nam

to odpowiednio wcześnie dowiedzieć się, o czym marzą maluchy. Możemy się wówczas przygotować finansowo na spełnienie tych fantazji, a także znaleźć sklepy, które oferują te przedmioty w najlepszych cenach. Unikniemy nie tylko bolesnych rozczarowań, ale również męczącego pośpiechu, który skutecznie potrafi popsuć świąteczny nastrój.

Pomysły dzieci bywają często zaskakujące

Maluchy zainspirowane reklamami telewizyjnymi, lub opowieściami rówieśników umieszczają w listach do Mikołaja najróżniejsze zabawki, książki, gry, czy gadżety. Bywa, że są to na tyle rzadkie i oryginalne przedmioty, że rodzice potrzebują sporo czasu, aby znaleźć miejsce, w którym będą mogli kupić wymarzony prezent pod choinkę.

Może być też tak, że podarek, o którym marzy nasze dziecko jest najmodniejszy i najpopularniejszy w danym sezonie. Jeśli odłożymy taki zakup na ostatnią chwilę może się okazać, że w sklepach ten towar nie jest już dostępny.

Pisanie listu do Świętego Mikołaja, to jedna z najpiękniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Dzieci uruchamiają wówczas swoją wyobraźnię i kreatywność. Dla nas, rodziców, jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać swoje dziecko, jego zainteresowania i marzenia. Zachęcajmy maluchy, aby tworzyły listy do Mikołaja i wkładały w nie całe swoje serce. Dla nich to czysta przyjemność, a my mamy ułatwione dokonywanie przedświątecznych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *