Jak samodzielnie napisać wniosek o dotacje

Najłatwiejszym i dającym szansę powodzenia sposobem na uzyskanie dotacji unijnej jest zlecenie napisania projektu specjalistycznej firmie.

W ostateczności możesz samemu postarać się tego typu wniosek. A w tym wpisie powiemy ci jak to zrobić.

Przede wszystkim przygotuj się na bardzo trudne zadanie i na początek przeczytaj wiele poradników

W drugiej kolejności powinniśmy wyszukać odpowiedni konkurs, którego warunki jesteśmy w stanie spełnić. Oznacza to zapoznanie się z programem konkursu, dokumentacją instrukcjami i wzorami dokumentów. Dotacje unijne na rozwój firmy przydzielane są tylko tym przedsiębiorcom, którzy są w stanie starannie i racjonalnie uzasadnić wniosek. Taki musi zawierać konkretne projekty i sposoby ich realizacji. Cel powinien być starannie opisany i musi wykazywać w jaki sposób wpłynie na rozwój firmy i zapewni jej korzyści. Starannie rozpisz wszystkie etapy przedsięwzięcia, tak aby logicznie wynikały w swoim następstwie i wskaż własne rezerwy, wkład i zasoby, które mogą zostać użyte do realizacji projektu. Pamiętaj, że wszystkie deklaracje i podane wartości muszą być weryfikowalne. Oznacza to, że musisz przygotować się na okazanie dokumentów, które udowodnią realność projektu. Ostatecznie musisz pamiętać, że zysk musi być zgodny z założonymi kryteriami. Jeśli deklarujesz, że wprowadzisz na rynek nowy, innowacyjny produkt to tylko to kryterium się liczy i ono podlega ostatecznemu rozliczeniu.

Bardzo dokładnie zaplanuj budżet całego projektu

Musisz się przygotować, że samodzielnie będziesz musiał ustalić wszelkie stawki i koszty. Niezbędnym elementem jest wkład własny i oddzielenie wydatków niekwalifikowanych od kwalifikowanych. Szczególną uwagę zwrócić powinniśmy na kryteria oceny i wskaźniki realizacji projektów. Każdy nawet najbardziej innowacyjny projekt musi spełniać wyznaczone kryteria i na tej podstawie będzie oceniany. Jeśli kryterium jest na przykład ekologia to projekt związany z e-biznesem po prostu przepadnie. Musimy zatem przedstawić jasny i konkretny powód, dający się oczywiście zweryfikować, że dofinasowanie tego projektu będzie miało pozytywny wpływ związany z szeroko rozumianą ekologią.

Więcej na stronie https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-unijne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *